Rusovlasý Brit Ross Cook tvrdí, že se stal prvním člověkem, který kdy přeběhl celou Afriku poté, co prošel cílovou páskou v Tunisku. Výkon to byl nesmírný, plný nebezpečí, a když samozvaný „ hardest Geezer “ dorazil ke břehům Středozemního moře, uběhl za 352 dní něco málo přes 385 maratonů; celkem přes 10 000 mil. Co je důležitější, jak to Cook vidí, jeho inspirativní úspěch získal více než 650 000 liber, téměř milion dolarů, pro výběr charitativních organizací.
Jeho cesta protínala 16 zemí, pouště, deštné pralesy a hory a viděla, jak se zapletl do víz, přepadení, písečných bouří, zranění, nemocí a sněhových bouří. Začalo to v odlehlém jihoafrickém městě La Agulhas a přivedlo ho na tuniskou pláž s jahodovým daiquiri v ruce.
BBC uvádí , že jeho trasa začala v Jižní Africe a následovala ji Namibie, Angola, Demokratická republika Kongo, Republika Kongo, Kamerun, Nigérie, Benin, Togo, Ghana, Pobřeží slonoviny, Guinea, Senegal, Mauretánie, Alžírsko a Tunisko.
Jeho prvních 60 maratonů proběhlo bez problémů, když začal v dubnu 2023, ale bylo to v Angole, kde byl on a jeho tým okradeni se zbraní v ruce, přičemž byly ukradeny peníze, pasy a telefony.
Další velký neúspěch nastal v Kamerunu, kde neustále bojoval s otravou jídlem. Po překročení Nigérie do Beninu se cítil jako skořápka sebe sama. Do té doby uběhl něco jako 210 maratonů.
Když 267. den dorazili do velmi jedinečné země Mauretánie, lidé se nekonečně zastavovali na silnicích, aby nabídli vodu a zásoby. Ale poté, když nemohl kvůli vízovým potížím projít do rozsáhlé alžírské Sahary, potřeboval pomoc britské vlády, aby zasáhla jeho jménem.
To by byla vhodná poslední překážka, kterou bylo třeba překonat, ale Sahara ho ve stejnou dobu zasáhla písečnými bouřemi i sněhovými bouřemi.
Poslední den, jeho posledních 44 kilometrů do cíle, charakterizovala parta inspirovaných běžců, kteří pro tuto příležitost odletěli.