Hlavní rozdíly mezi EAN a QR

Je lepší používat EAN čárový kód nebo modernější čtvercový QR kód? Každý má své výhody a záleží na vás, co si pro své podnikání zvolíte právě vy.

Moderní a rychlé

QR kódy jsou jednoznačně snadno a rychle skenovatelné a velmi rychle se načítají. QR kódy využívají technologie krátkých adres URL, v nichž jsou všechny informace obsaženy v krátkém odkazu. Dynamické QR kódy lze navíc používat při marketingových kampaních, kdy potřebujete sledovat důležité informace a statistiky. Navíc můžete lehce změnit odkaz použitý pro QR kód. Jeho vzhled přitom zůstane zachován.

Staromódní, ale stále oblíbený

Mnohými jsou sice EAN kódy považovány za staromódní, přesto pro mnohé obchodníky mají svůj význam a za QR kódy by je nevyměnili. Jde o to, že z EAN kódu lze ihned dle čísel vyčíst, o jaké zboží jde a kdo ho vyrobil. Je malý, nenápadný a usnadňuje, respektive zrychluje prodej. Pokud prodáváte desítky, stovky nebo dokonce tisíce produktů, rozhodně vám lépe poslouží právě EAN kód.

Dynamické QR kódy

Pokud mezi jedním nebo druhým váháte, zeptejte se odborníků ze společnosti Barcodes.cz, co je pro vás lepší. Ti vám nejen poradí vhodnou variantu, ale zároveň pro vás čárový kód nebo dynamické QR kódy vytvoří během pár okamžiků. Jakmile se zaregistrujete na stránkách firmy, budete mít přístup i ke všem svým předchozím objednávkám a navíc si snadno stáhnete zakoupenou grafiku.

Barcodes.cz vám též poradí, jak používat čárový kód nebo jaký je rozdíl mezi čárovými kódy UPC-A a EAN-13. Dále se dozvíte vše potřebné o formátech a rozměrech čárových kódů. Barcodes.cz vám prodá čárové kódy bez dalších poplatků, tedy za jednorázovou cenu, kterou samozřejmě znáte předem.