Kalifornská policie musí přestat používat Lego hlavy k maskování podezřelých

Kalifornské policejní oddělení uvedlo, že bude potřebovat nový způsob, jak zamaskovat tváře podezřelých na fotografiích zveřejněných na sociálních sítích poté, co Lego požádalo oddělení, aby přestalo používat své duševní vlastnictví.

Policejní oddělení v Murrietě už několik let používá různé obrázky – včetně emoji tváří a postav z Grinche , Shreka a Barbie – k zakrytí tváří podezřelých na záběrech z hrnků a dalších fotografiích zveřejněných na sociálních sítích a letos Kalifornie přijala celostátní zákon zakazující policii sdílet fotografie podezřelých z nenásilných zločinů.

„Policejní oddělení Murrieta je hrdé na svou transparentnost vůči komunitě, ale také ctí práva a ochranu každého, jak je poskytováno zákonem; dokonce i podezřelé,“ uvedlo oddělení v příspěvku na sociálních sítích. „Abychom se podělili o to, co se děje v Murrietě, rozhodli jsme se zakrýt obličeje podezřelých, abychom ochránili jejich identitu a zároveň jsme byli v souladu s novým zákonem.“

V posledních týdnech toto oddělení zavedlo praxi používání obrázků znázorňujících hlavy minifigurek Lego k zablokování tváří podezřelých v příspěvcích na sociálních sítích, ale poručík Jeremy Durrant řekl, že konkrétní praxe nyní skončila.

„Společnost Lego nás oslovila a uctivě nás požádala, abychom se zdrželi používání jejich duševního vlastnictví v obsahu našich sociálních médií, čemuž samozřejmě rozumíme a budeme to dodržovat,“ uvedl Durrant v prohlášení poskytnutém Murrieta Patch . „V současné době zkoumáme další způsoby publikování našeho obsahu způsobem, který je pro naše následovníky poutavý a zajímavý.“