Nechvalně známé dřevěné prkno z Titanicu se prodalo za více než 700 000 dolarů

Kupující vyplatil 718 750 dolarů za jedno z nejkontroverznějších dřevěných prken v historii kinematografie: panel dveřního rámu, který zachránil Roseovi život ve filmu Titanic z roku 1997 . Heritage Auctions oznámila, že ozdobený kus dřeva, prodaný v rámci aukce memorabilií z filmu Planet Hollywood, získal po mnoha nabídkách částku za potopení lodi .

Rekvizita vyrobená z balzového dřeva byla založena na „nejslavnějším úplném kusu trosek“ zachráněném ze skutečného potopení Titaniku v roce 1912, uvedla aukční síň.

„Ozdobná konstrukce, často mylně označovaná jako dveře, byla ve skutečnosti součástí zárubně těsně nad vchodem do salonku první třídy,“ píše se v popisu položky.

Aukční síň přiznala kontroverzi kolem dřevěného prkna.

„Ikonická rekvizita vyvolala mnoho diskusí mezi fanoušky, z nichž mnozí tvrdili, že plovoucí dřevěný panel mohl podepřít jak Jacka [Leonarda DiCapria], tak Rose [Kate Winslet] – a jeho osudové rozhodnutí zůstat ve studené vodě bylo prázdné. gesto,“ uvádí popis.

Režisér James Cameron řekl, že nechal provést vědeckou studii ve snaze ukončit debatu jednou provždy.

„Vzali jsme dva kaskadéry, kteří měli stejnou tělesnou hmotnost jako Kate a Leo, a umístili jsme na ně senzory a do nich,“ řekl Cameron v roce 2022 v rozhovoru pro Toronto Sun. „Vložili jsme je do ledové vody a testovali jsme, zda mohou přežít pomocí různých metod, a odpověď byla, že neexistuje způsob, jak by přežili oba. Přežít mohl jen jeden.“

Foto: Heritage Auctions