Dvě ženy překonaly rekord v jízdě dětskými autíčky

Dvojice floridských žen se pokouší vytvořit nový Guinnessův světový rekord tím, že jedou 500 mil podél pobřeží státu ve dvojici autíček. Cassie Aran a její kamarádka Lauren, která požádala o utajení svého příjmení, dokumentují svá dobrodružství na sociálních sítích poté, co vyrazili z Fountain přátelství v Jacksonville ve dvojici autíček.

Ženy mají za cíl stihnout 500 mil k nejjižnějšímu bodu bóje v Key West za dobu asi dvou měsíců.

Duo uvedlo, že Guinnessova kniha rekordů v současné době neuvádí držitele rekordu pro nejdelší vzdálenost ujetou autíčkem, ale organizace pro vedení záznamů schválila jejich žádost o otevření kategorie.

„Přišlo to jako divoký nápad, protože jsme jako děti měli tato auta,“ řekla Lauren WJXT-TV . „Jako děti jsme jezdili s autíčky a vždy jsme chtěli pokus o zápis do Guinnessovy knihy rekordů. Takže si říkáme, že by to byl zábavný způsob, jak uctít naše dětství.“

Pokus o rekord je získávání peněz pro charitativní organizace pro zvířata, včetně Red Panda Network v Nepálu, Costa Rica Animal Rescue Center, Save a Fox Rescue v Minnesotě a World Bird Sanctuary v Missouri.