Muž postavil rozkošnou myší vesnici, aby se vyrovnal s depresí

Brit, který si před šesti lety vybudoval rozkošnou myší vesničku, aby se vyrovnal s depresí, přidal hospodu, knihkupectví a hobití domy, aby mohl zachytit ještě vřelejší fotografie.

Simon Dell začal vytvářet „mini hrabství“, když na své zahradě zahlédl divokou myš a chtěl ji ochránit před kočkami ze sousedství.

Od té doby 50letý muž přilákal více myší do luxusního myšího městečka, vyrobeného z recyklovaných materiálů a znovu použitého odpadu.

Simon dokumentuje každodenní vesnické aktivity prostřednictvím svých kanálů sociálních médií (myš George v roubeném domě) s působivou sledovaností přes 150 000 lidí.

„Bez fotografování a zábavy z vytváření maličkostí za maličkosti bych se mohl brzy znovu propadnout do hluboké deprese,“ řekl Simon.

„Fotografie mi dala důvod vstát a zase ven a myší vesnice mi vrátila úsměv.

„Doufám, že to ostatním udělá stejnou radost jako mně.“

Po postavení přístřešku pro myš, kterému dal jméno George, začal přidávat další domy vedle. Během několika dní se sem nastěhovalo několik myších kamarádů, kteří se snažili dostat do pohodlí tvora.

Fotograf divokých zvířat začal přidávat složité detaily do malých domů, vyrábět jídelní stoly a dávat jim rekvizity pro koníčky, jako je malování, plavba na lodi, zahradničení a fotografování.

Dnes Simon říká, že je tu asi 20 myší, s možná dvěma rodinnými skupinami – a ve vesnici se toho hodně změnilo.

„Jediným limitem je moje vlastní představivost a dovednosti při stavbě nových budov – protože vše je vyrobeno ručně z recyklovaných kousků starých dřevěných kmenů nebo téměř čehokoli, co najdu v kontejnerech nebo v odpadcích, co by mohlo dostat nový život.“

„Mají dvě moje staré boty předělané na myší domovy a spoustu dalších typů domů roztroušených po vesnici.

„Ve skutečnosti mají téměř vše, co byste našli ve vesnici nebo dokonce ve městě.“

V plánu má přistavět nádraží, kavárnu a divadlo nebo kino.

Simon říká, že myší vesnice mu – a mnoha jeho následovníkům – poskytla nesmírnou radost uprostřed osobních bojů.

„Vždycky jsem trpěl depresí, nespavostí a úzkostí, jsou tu proto, aby mě podpořili v dobrých i zlých časech – a mnozí zjišťují, že moje fotky a videa jim pomáhají denně se usmívat a zvedat jim náladu.

„To bylo vždy mým cílem přimět ostatní k úsměvu a zároveň udržovat mou mysl a tělo aktivní.“

Foto: Simon Dell